SZDSZ-es múltja miatt mondták le a Suhanj! Alapítvány vezetőjének közrádiós interjúját
Az interjút az utolsó pillanatban mondták le.
Az interjút az utolsó pillanatban mondták le.
Edzene együtt egy mozgássérülttel? - kérdeztük három éve, amikor beszámoltunk a Suhanj! Fitness megnyitásáról. Azóta több mint 70 ezren válaszoltak igennel, azzal, hogy elmentek az ország első integratív, akadálymentesített, de az épek számára is nyitott edzőtermébe sportolni. Csakhogy át kell alakulniuk, nemcsak szimbolikus értelemben, de ténylegesen is le kell bontaniuk a falakat - amihez a közösség segítségét kérik.
A színésznő azt állítja, sem ő, sem a volt férje nem érzi azt, hogy még jobban kellett volna küzdeni a közös jövőjükért, hiszen most minden jobb.
A színésznő és férje kedden a Facebookon jelentették be, hogy különválnak útjaik.
Miközben a virtuális népharag a Down-szindrómás srácot kinéző konditermet büntette, sok más edzőteremben is nehéz dolga lenne egy fogyatékkal élőnek. „Jaj, szegények” – mondják rájuk, pedig ők is szeretnének sportolni, kikapcsolódni, és talán még zuhanyozni is utána. Lesz egy sportközpont, ahol természetes lesz, ha a látássérült, a szellemi fogyatékos és kilóival küzdő ép társuk "integráltan" izzad a futópadon.
Gusztos Péter apa lett, megszületett Kovács Patrícia színésznővel közös gyermeke, Hanna Lujza – írja a Velvet.
Az Országgyűlés Sajtószolgálatának közlése szerint 2006 óta 292 képviselőnek fizettek végkielégítést, de közülük csak öt, volt kormánypárti politikusé érte el a 98 százalékos különadó hatálya alá eső 3,5 millió forintos határt.
Az azonos nemű emberek együttélése utálatos – fejtegette egy homofób asszony az Emberi jogok – politikusi szemmel címmel rendezett tanácskozáson. Övé volt egyébként az egyetlen disszonáns hang, a beszélgetés két vendége, Donáth László szocialista és Gusztos Péter SZDSZ-es országgyűlési képviselő, továbbá a hallgatóság szinte mindenben egyetértett. Az érdemi vita elmaradt, mert a harmadik meghívott vendég, Balog Zoltán, az Emberi Jogi Bizottság fideszes elnöke lemondta a részvételt.
Kertész Imre védelmében szólalt fel kedden napirend előtt a parlamentben a szabad demokrata Gusztos Péter, aki El a kezekkel Kertész Imrétől! című felszólalásában azt tette szóvá és ítélte el, hogy egy "magát polgárinak nevező" napilap hétfői címlapján öles betűkkel hirdette, hogy "Nobel-díjas nemzetgyalázás" történt.
Minek alapján választottak vasárnap elnököt az SZDSZ-es küldöttek? Lemond-e, vagy lemondatható-e Kóka János? Hány vállalhatatlan ügyben vettek részt a szabaddemokraták? És miféle korrupciós ügyekre célzott az új pártelnök? Videónk az elnökválasztás helyszínéről.
Gusztos szerint az SZDSZ még indig nem néz szembe kudarca okaival, ezért nem vállalja az elnökjelöltségét a frakcióvezető-helyettes. Gusztos ezt szerdai blogbejegyzésében közölte.
"Szigorú feltételek maradéktalan teljesülése esetén" vállalná az SZDSZ elnöki tisztségét Gusztos Péter annak érdekében, hogy a magyar liberális párt megtartsa önállóságát és hosszú távon megújuljon - írta blogján csütörtökön a politikus.
A Magyar Hírlap úgy tudja, mégis indulna az SZDSZ elnöki posztjáért Gusztos Péter frakcióvezető-helyettes.
Az SZDSZ történetének legnagyobb vereségét szenvedte el június 7-én - írja Gusztos Péter az európai parlamenti választás végeredményéről egy liberális közéleti blogon publikált elemzésében. A párt frakcióvezető-helyettese elemzésében kijelenti, olyan eredmény született, "amely kétségessé teszi az SZDSZ létét - és amely azt mutatja, még soha nem volt nagyobb szükség arra az SZDSZ-re, amelyik jelen pillanatban éppen nincsen jelen."
Leszavazták a képviselők a legfőbb ügyész Gusztos Péter szabad demokrata képviselő interpellációjára adott válaszát hétfőn a parlamentben.
Gusztos Péter azt fogja javasolni az SZDSZ-frakciónak, hogy támogassák a holokauszttagadás büntethetővé tételét.
Az SZDSZ szerint nincs szükség arra, hogy bizonyítsák a Jobbik náci eszmeiségét, megteszik ezt saját maguk - reagált közleményében az SZDSZ Péter arra a hírre, hogy a Jobbik fel akarja Gusztos Péter frakcióvezető-helyettest jelenteni.
Kivonultak a kormánypárti képviselők az Országgyűlés emberi jogi, rendészeti és nemzetbiztonsági bizottságainak szerdai együttes üléséről, amelynek összehívását a testületek fideszes és KDNP-s elnökei az október 23-án történtek miatt kezdeményezték.